SAVEZ

Vijesti

OSVOJENA FINALA

09.12.2019.

Svjetsko prvenstvo u modern / contemporary-u (01.- 04.12.2019.) i baletu i jazz-u (05.- 08.12.2019.) održalo se u Poljskom gradu Rawa Mazowiecka

Hrvatski plesači su još jednom dokazali da su rame uz rame sa svjetskom plesnom elitom.

Na ovom svjetskom prvenstvu predstavljali su nas plesači Plesnog kluba Modus iz Zagreba i Plesnog kluba Dance queen iz Kraljevice.

MODERN / CONTEMPORARY

U konkurenciji 52. dječje solistice Ema Sara Matošević zauzela je visoko 4. mjesto a Ira Derić Hasana 7. mjesto.

Jana Malčić kao solo juniorka je zauzuezela visoko 11. mjesto u konkurenciji 61. juniorske solistice.

Luna Lilek je peta na svijetu u seniorskoj dobnoj skuipini, a u konkurenciji 46 solistica.

Ema Sara MAtošević i Lara Sašić u kategoriji dječjih dua zauzele su 6. mjesto u konkurenciji 26. dječjih dua,dok su Dorotea Domović i Dora Sašić pete u juniorima, a u konkurenciji  42. dua.

Lorena Stanić i Luna Lilek kao seniorski duo, zauzeo je sjajno 6. mjesto u konkurenciji 37 dua.

Juniorska grupa osvojila je 11. mjesto u konkurenciji 35 grupa,seniorska grupa sjajno 7. mjesto u konkurencij 33 grupe dok je juniorska formacija među 29 formacija zauzela 11. mjesto.

JAZZ

Klara Šimić u kategoriji dječjih sola plasirala se u poluifinale i zauzela 10. mjesto u konkurenciji 39 solistica. Juniorka Jana Malčić osvojila je 13. mjesto u konkurenciji 48 solistica , a Luna Lilek 18. mjesto među 38 seniorskih solistica.

Juniorski duo Jana Malčić i Tina Krmpotić osvojio je 7. mjesto u konkurenciji 29 juniorskih dua, a u istoj dobnoj skupini grupa je u konkurenciji 35 grupa zauzela 13. mjesto.

Svakako je veliki uspjeh juniorske formacije koja je ulaskom u finale, a u konkurenciji 21. formacije zauzela visoko 6. mjesto.

Sve ostale plasmane naših plesača na ovom velikom i prestižnom natjecanju možete pronaći na linku :