Vijesti

SREBRNI BREAKERI , LORA MARIJA KOLAR I DAVID MEDUR BRONČANI

22.10.2017.
Medium 22664279 10210117449835206 1379943639 o

Svjetsko prvenstvo u hiphop-u, break dance-u i electric boogie-u, Copenhagen, Danska , 17. - 21.10.2017g.

Ove godine na svjetskom prvenstvu predstavljali su nas plesači Atomic dance factory-a iz Zagreba i Megablasta iz Velike Gorice te su nam kući donijeli dvije medalje.

Srebro je osvojio Megablastov juniorski break dance tim, a u konkurenciji 70 hip hop seniorki fenomenalna Lora Marija Kolar izborila se za visoko 3. mjesto te Hrvatsku okitila još jednim visokovrijednim odličjem.

U konkurenciji 26 break dance juniora Megablastov  David Medur se visoko plasirao osvojivši 3. mjesto na svjetskom kupu, te 5. mjesto na svjetskom prvenstvu.

Josip Geci  osvojio je 14. mjesto,Fran Vodopija 16. mjesto, Karlo Dobrinčić 19.mjesto, te Luka Kliba 21.

Naš break dance senior Tian Spajić plasirao se na 13. mjesto.

U konkurenciji 77 juniorskih solistica Lana Kolar osvojila je 26. mjesto, Mara Mužić 32., Nika Čalić 42. te Roberta Prpić 77. mjesto.

Pored Lore koja se plasirala na visoko treće mjesto u kategoriji seniorskih hip hop solistica natjecala se i Patricija Bekić te se plasirala na 65. mjesto.

Čak četiri muška plesača predstavljala su nas u kategoriji juniorskih hip hop sola te u konkurenciji 68 plesača osvojili slijedeće: Vito Krpan 38. mjesto, Noa Puškar 59. mjesto, Filip Bartulović 65. mjesto te Karlo Smolec 68. mjesto.

U kategoriji juniorskih hip hop parova Lana Kolar i Nika Serbinek plasirale su se na 31. mjesto u konkurenciji 65 parova.

Juniorska hip hop formacija Atomic dance factory-a plasirala se na 17. mjesto u konkurenciji 31.juniorske formacije.